Werkgeluk in Nederland neemt licht af, vooral onder jongeren

Door Jan Roekens | 20-03-2025

Onderzoeksbureau Newcom heeft grootschalig onderzoek gedaan naar het werkgeluk in Nederland. Daaruit blijkt dat de algemene tevredenheid en het werkgeluk in Nederland licht zijn afgenomen sinds 2024.

In een krappe arbeidsmarkt is het werkgeluk van medewerkers binnen organisaties heel belangrijk. Uit het onderzoek van Newcom blijkt dat de algemene tevredenheid en het werkgeluk in Nederland licht zijn afgenomen sinds 2024, vooral onder jongere werknemers.

De Employer Net Promoter Score (E-NPS) is met -8 nog steeds negatief en is ook afgenomen in afgelopen jaar.

‘We zien dat de algemene tevredenheid en het werkgeluk niet verder stijgen’, zegt Neil van der Veer, directeur van Newcom. ‘Vooral onder jongere generaties, zoals Gen Z’ers, horen we kritische geluiden. Zij zijn gemiddeld genomen minder tevreden over hun werkgeluk. Werkgevers zullen hier extra aandacht aan moeten besteden. Denk bijvoorbeeld aan de werk/privé balans van medewerkers.’

Vrijheid, energie en werksfeer

Uit het onderzoek blijkt dat er grote verschillen zijn tussen sectoren. Woningbouw, onroerend goed, adviesbureaus en telecom/internet scoren het hoogst op de E-NPS, terwijl sectoren als toerisme, sociale dienstverlening en amusement het laagst scoren.

Opmerkelijk is ook dat babyboomers het gelukkigst zijn op het werk, terwijl Gen Z’ers het minst gelukkig zijn en de werkgever het minst vaak aanbevelen. Bij Gen Z’ers is de meeste winst te behalen op het gebied van vrijheid, energie en werksfeer, terwijl het bij millennials gaat om de energiebalans en werksfeer.

Auteur: Jan Roekens, Hoofdredacteur

Deze artikelen vind je vast ook interessant

Ook de laatste bytes ontvangen?